Drodzy Mieszkańcy,
22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, który ma nam uświadomić jak kruchy jest nasz ziemski ekosystem. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. Na przykład w Głogoczowie od lat szkoła organizuje tzw. sprzątanie świata.
Takie akcje są potrzebne, ale pamiętajmy – aby realnie wpłynąć na zmniejszenie zanieczyszczenia naszego środowiska potrzebne jest regularne, codzienne działanie w najbliższym otoczeniu. Tylko tak „posprzątamy” naszą przyszłość!
Co możemy zrobić?
- Produkujmy mniej śmieci!
- Nie śmiećmy – nie wyrzucajmy pustych butelek, puszek, opakowań plastikowych itp do rowów, lasów!
- Zadbajmy, aby wokół nas było mniej śmieci!
Dwa pierwsze punkty są stosunkowo proste – zależą tylko i wyłącznie od nas. Co jednak zrobić ze śmieciami, które ktoś inny zostawił poza koszem?
Jak wiemy, Głogoczów to miejscowość z aktywnymi mieszkańcami, którzy są „sercem” wprawiającym w ruch naszą społeczność. Dlatego wcale mnie nie dziwi, że to właśnie mieszkańcy Głogoczowa wymyślili świetną, proekologiczną akcję Global UnTrash – Clean Future, która już w tej chwili ma zasięg ogólnoświatowy 🙂
Nie każdy z nas ma czas na udział w szerokich akcjach sprzątania świata, nie każdy ma czas zaangażować się w większe działania na rzecz ochrony środowiska. Akcja „Jeden śmieć dziennie” to wspaniałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą zmienić świat metodą „małych kroków”. To akcja, która ma stać się codziennym nawykiem każdego z nas. Tutaj ważna jest regularność!
#OneTrashaDay – jak to działa?
GDZIEKOLWIEK JESTEŚ – PODNIEŚ JEDEN ŚMIEĆ DZIENNIE I UMIEŚĆ GO W KOSZU!
I już! Zrobione! Proste, prawda?
Poniżej zaproszenie wystosowane przez Justynę Tylek – myślę, że nie wymaga komentarza. Wystarczy się zaangażować! Dołącz, inspiruj innych. Razem możemy zmienić świat na lepsze!
Ja już zaczęłam! Kto dołączy?
Written by
Agnieszka Węgrzyn
Kim jestem? Lokalną liderką, animatorką, działaczką społeczną wierzącą w społeczeństwo obywatelskie. Jako idealistka, najlepiej odnajduję się w działaniach na rzecz dobra wspólnego. Wierzę w synergię działań i tę ideę staram się realizować na co dzień.