Czas na panele fotowoltaiczne – spotkania informacyjne!

foto

Gmina przymierza się do złożenia wniosku o dofinansowanie na kolejne inwestycje proekologiczne dla swoich Mieszkańców. Tym razem w centrum zainteresowania są ogniwa fotowoltaiczne, które energię słoneczną przetwarzają na prąd. Poziom dofinansowania dla planowanych inwestycji wynosi aż 60% (minus podatek VAT).

Inwestycja umożliwi Mieszkańcom znaczne obniżenie rachunków za prąd, przy jednoczesnej ochronie środowiska.
Wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach informacyjnych, na których zostaną przekazane wszelkie dodatkowe informacje dotyczące realizowanego projektu.

Partnerem projektu będzie firma doradcza Dotacje Optymalne DO.EKO Sp. z o.o., która jest odpowiedzialna za przeprowadzenie spotkań informacyjno-promocyjnych, przygotowanie dokumentacji do wniosku oraz inspekcje techniczne budynków mieszkalnych. 

Harmonogram spotkań informacyjnych:

29 maja (poniedziałek) – godz. 18.00 – Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Myślenice, ul. Piłsudskiego 20
1 czerwca (czwartek) – godz. 18.00 – Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Myślenice, ul. Piłsudskiego 20 

Więcej informacji o zasadach przystąpienia do projektu znajdziecie na www.myslenice.pl

To kolejny już projekt dedykowany mieszkańcom naszej Gminy. Do tej pory z pomocą środków zewnętrznych zainstalowano blisko 450 instalacji solarnych na domach prywatnych, Gmina realizuje program wymiany pieców węglowych na gazowe. Teraz przyszła kolej na panele fotowoltaiczne, o które często pytają Mieszkańcy. 

źródło: www.myslenice.pl