Zbiórka zabawek dla Przedszkola w Głogoczowie!!

ZABAWKI DLA PRZEDSZKOLA (1)

Szanowni Państwo,

początek roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a my ponownie  stajemy przed problemem zbyt małej ilości zabawek w przedszkolu w Głogoczowie.

Przy ponad setce dzieci w ciągu roku szkolnego szybko zużywa się większość gier i mniej trwałych zabawek, co powoduje konieczność regularnego uzupełniania ich stanu.

Oczywiście Dyrekcja Przedszkola również w tym roku zawnioskowała o dodatkowe środki na zabawki, ale na tą chwilę nie ma jeszcze decyzji w UMiG w tej sprawie. Z uwagi na trudną sytuację w edukacji związaną z planowaną reformą całego systemu i ogromnymi kosztami tego przedsięwzięcia oraz fakt, iż stosunkowo niedawno Przedszkole otrzymało z UMiG kilka tys zł na nowe zabawki, raczej nie powinniśmy się spodziewać wielkiego dofinansowania.

Nie pozostaje nam nic innego jak wziąć sprawy w swoje ręce i wspólnie wesprzeć NASZE Przedszkole.

Oczywiście, Dyrekcja Przedszkola na pierwszym zebraniu zwróci się w sprawie zbiórki do rodziców dzieci przedszkolnych. Ponieważ jednak duża ilość dzieci z Głogoczowa chodzi do przedszkoli i szkół w innych miejscowościach, ja zwracam się szczególnie do pozostałych Mieszkańców Naszej Miejscowości.

Bardzo zachęcam do zaangażowania się w naszą zbiórkę!!

Każdy z rodziców ma z domu zabawki nieużywane już przez pociechy – zamiast je przechowywać, warto oddać w szczytnym celu! Pomóc mogą wszyscy chętni, nie tylko rodzice – koszt jednej książeczki, czy gry to niewielki wydatek, a dla Przedszkola przy większej skali pojedynczych darowizn to znacząca pomoc :)

CO ZBIERAMY?

Zbieramy książki, zabawki edukacyjne, gry, klocki, ubranka dla lalek, itp dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Zabawki mogą być używane, ale powinny być w dobrym stanie, tak aby nie zagrażać bezpieczeństwu dzieci.

GDZIE ZBIERAMY?

Zabawki można przynosić do Przedszkola Samorządowego w Głogoczowie (do pani Renaty Ćwierz).

W JAKICH GODZINACH?

Zabawki przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach do 8 do 16 w Przedszkolu Samorządowym w Głogoczowie. Od godziny 16 do 20 zabawki można oddawać paniom sprzątającym budynek Zespołu Placówek Oświatowych.

OSOBY DO KONTAKTU 

Agnieszka Węgrzyn – tel 787503680

Renata Ćwierz – nauczycielka z Przedszkola Samorządowego w Głogoczowie